Trafikonin drogë në Itali, 2 shqiptarë në pranga

Më të fundit


2 shqiptarë nga 23 vjeç dhe një maroken 28 vjeç, kanë rënë në prangat e karabinierëve në zonën Marano në Rimini. 3 të arrestuarit akuzohen për trafik droge të llojit kokainë, marijuanë dhe hashash, dhe klientela përfshinte nga moshat e reja deri tek të moshuarit.

Një shqiptar dhe marokeni u arrestuan në flagrancë në një linjë autobusi, duke i lënë qytetarët e tjerë që udhëtonin të habitur, ndërsa shqiptari tjetër u kap në një rezidence në kufirin midis Riminit dhe Riccione.


Pas kontrolleve policia ka sekuestruar drogë dhe para, ndërsa 3 autorët ndodhen pas hekurave.
Skip to toolbar