Protestë në 12 qarqe, ja rrugët që bllokohen

Më të fundit


Opozita e bashkuar do të protestojë ditën e sotme në orën 18:00 në 12 qarqe të vendit duke bllokuar akset kryesore të qarkullimi të mjeteve.

Ish-deputetët e opozitës do të jenë bashkë me protestuesit të përqendruar në pika të ndryshme të vendit duke e cilësuar këtë protestë si shenjë e përshkallëzimit të mosbindjes civile. Bllokimi i akseve kryesore të vendit është një tjetër formë proteste e opozitës, që po zhvillohet për herë të dytë pas asaj të 25 prillit. Ja se cilat akse rrugore do të bllokohen dhe si do të jetë shpërndarja e deputetëve.


Qarku Shkodër – në kryqëzimin e rrugës në Kryebushat (ku ndan rruga për Vaun e Dejës)
(Flamur Noka, Lorenc Luka, Bardh Spahia, Izmira Ulqinaku, Romeo Gurakuqi)

Qarku Kukës – Ura e Drinit në hyrje Rrugës së Kombit
(Isuf Çela)

Qarku Lezhë – Mbikalimi Milot
(Lindita Metaliaj, Andon Frrokaj)

Qarku Dibër – Ura në kryqëzimin Burrel – Rrëshen- Klos
(Xhemal Gjunkshi)

Qarku Durrës – Plepa, në hyrje të Autostradës
(Edi Paloka, Florion Mima, Oerd Bylykbashi, Fatbardha Kadiu, Oriola Pampuri)

Qarku Elbasan – Mbikalimi Bradashesh
(Lulzim Basha, Edmond Spaho, Endri Hasa, Luçiano Boçi)

Qarku Korçë – Rruga nacionale në hyrje të Korçës
(Ervin Salianji, Hekuran Hoxhalli)

Qarku Fier – Rruga nacionale, Ura Mbrostar
(Luan Baçi)

Qarku Vlorë – Hyrje e superstradës Vlorë- Levan
(Nadire Meçorapaj)

Qarku Berat – Ura Vajgurore dhe dalje Beratit, Aksi Berat – Ura Vajgurore
(Astrit Veliaj)

Qarku Gjirokastër – Kryqëzim i rrugës Përmet-Tepelenë- Gjirokastër
(Tritan Shehu)

Qarku Tiranë – Tiranë, Rrethrrotullimi “Shqiponja”
(Gazment Bardhi, Gent Strazimiri, Grida Duma, Dhurata Çupi, Jorida Tabaku, Valentina Duka, Genc Pollo, Agron Shehaj, Aldo Bumçi, Klevis Balliu, Albana Vokshi, Halim Kosova, Enkelejd Alibeaj)

Shpërndarja e ish-deputetëve të LSI:

Në Durrës, rrethrrotullimi i Plepave: Kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi,

Në Tiranë, rrethrrotullimi Shqiponja: Petrit Vasili, Luan Rama, Klajda Gjosha, Floida Kerpaci, Edmond Panariti dhe Erisa Xhixho

Në Shkodër: Agron Cela

Në Lezhë: Viktor Tusha

Në Milot: Perparim Spahiu

Në Fier: Kejdi Mehmetaj

Në Elbasan: Edmond Haxhinasto

Në Korçë: Endrit Braimllari
Skip to toolbar