Transportonin 45 kg drogë, arrestohet çifti shqiptar

Më të fundit


Policia kufitare në pikën doganore “Bogorodica” në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar një çift shqiptarësh pasi u kapën me lëngë narkotike në makinën e tyre.

Çifti do të kalonte kufirin, por gjatë kontrollit iu gjetën 45 kg lëndë narkotike e fshehur në dyshemenë e mjetit që po udhëtonin. Lënda ishte e ndarë në 49 pako e mbështjellë me letër të gjelbër.


Në pranga kanë rënë shtetasit me iniciale O.L dhe A.J. nga Shqipëria.
Skip to toolbar