U dhunua për vdekje flet kunati i Prengës: Nuk kishte konflikte me asnjë, shteti të gjejë trupin

AKTUALITET


Familjarët e 49-vjeçarit Jan Prenga kanë treguar detaje nga krimi makabër. Për mikrofonin e News24”, kunati i viktimës, Mark Sula, ka thënë se Jani nuk ka pasur konflikte me asnjë njeri, ndërsa i ka bërë apel shtetit të gjejë trupin e tij të pajetë dhe t’ua dorëzojë familjarëve.


“Janin e rrembyen dhe e vrane, drejtesia te vihet ne vend. Policia e Tiranes na thirri mbreme dhe na tregoi se ai nuk jeton me. Jani nuk ka pasur asnje konflikt e asnje problem me askënd. Nuk i njohim te arrestuarit e as kemi probleme me ta. Shteti te gjeje trupin e ta sjelle ne shtëpi”, ka thënë ai.