“Aeroporti më i pasigurt në botë, paratë do përdoren për fushatë”

Më të fundit


Pas ngjarjes së rëndë u ku grabitë një shumë e madhe parash dhe një nga autorët mbeti i vdekur në aeroportin e Rinasit, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se kjo grabitje e radhës tregon dhe një herë se ky është aeroporti më i pasigurt në botë dhe se këto para do të përdoren për fushatën elektorale të ardhshme.


“Bandat e partisë grabisin për së dyti miliona euro në pistën e avionëve të aeroportit më të pasigurt në botë, pra të Rinasit. Grabitësit e armatosur morën të gjitha arkat nga mikrobusi i blinduar që do ngarkoheshin në avion. Rojet e armatosura private që shoqëronin mikrobusin me arka me para dhe rojet e aeroportit bën sehir!

Hajdutët me automjetin me arkat e plaçkitura që përmbanin miliona euro u zhdukën në drejtim të paditur. Ndërkohë afër Fushë Krujës policia ekzekutoi besohet njërin nga banditët. Paratë e grabitura, në traditën e njohur do t’i përdorim për fushatën elektorale të ardhshme.” – shkruan Berisha
Skip to toolbar