Ajax e Juve ndahen në paqe (video)

Më të fundit


Ajax ka barazuar 1-1 me Juventusin në sfidën e parë çerekfinale të Champions League, e luajtur në Hollandë.

Cristiano Roanlado ka kaluar në avantazh Juventusin në minutën e 45` të takimit, pasi realizoi një gol spektakolar me kokë brenda zonës.


Ishte Cancelo ai që i dhuroi portugezit një asist të bukur, teksa CR7 futet në zonë dhe hidhet duke gjuajtur me kokë.

Mirëpo Ajax barazon me nisjen e pjesës së dytë të lojës me anë të Neres, që kap miqtë në befasi.

Sapo nis pjesa e dytë, Neres niset në krahun e djathtë drejt zonës kundërshtare. Mbrojtja mike tenton ta ndalë, por sulmuesi i Ajax gjuan me të djathtën duke e dërguar topin në shtyllën e dytë.

Kështu gjithçka vendoset në barazpeshë, paçka se të dyja skuadrat nuk pajtohen me rezultatin.

Skuadra e Ajax, pas shënimit të golit të barazimit, merr kontrollin e lojës në dorë, duke shkuar disa herë në zonën kundërshtare, por pa arritur të finalizojnë si duhet në portë.
Skip to toolbar