UEFA njofton ndryshimin e madh në kompeticionet europiane, tashmë do të jetë vetëm 1 grup me 36 ekipe

Më të fundit


Champions League, Europa League dhe Conference League, do të ndryshojnë zyrtarisht format në sezonin  e ardhshëm, atë të 2024/25.

UEFA ka shpejguar në një video se si do të ndryshojë formati i këtyre kompeticioneve. Nuk do të ketë më grupe me nga katër skuadra, por një grup i vetëm me 36 skuadra të cilat do të konkurrojnë mes njëra tjetrës. 8 skuadrat e para në renditje do të hyjnë në mënyrë direkte në raundi ne 1/16.


16 skuadrat e tjera mëposhtë do të konkurrojnë së bashku më pas në raundin e play-off. Ndërsa pjesa tjetër do të eliminohet nga ky kompeticion./h.ll/abcnews.al
Skip to toolbar