Arrest me burg për të rrezikshmin e Shkodrës

Më të fundit


Në një seancë që zgjati vetëm 15 minuta, gjykata vendosi masën “arrest me burg” për të rrezikshmin e Shkodrës, i cili u arrestuar një ditë më parë në zonën e “Komunës së Parisit” në Tiranë.

Bajram Bregu, 33 vjeç, lindur në Shkodër, u arrestua në një banesë të marrë me qera nga forcat e RENEAS dhe FNSH gjatë operacionit të koduar “Kompleksi”.


33 vjeçari cilësohet si një person me rrezikshmëri të lartë dhe pritet të vuaj dënimin në burg, për kultivim të lëndëve narkotike dhe armëmbajtje pa leje. Gjithashtu ky shtetas është i skeduar si pjesëtar i një grupi kriminal dhe i dyshuar si autor për ngjarje të tjera të rënda kriminale të ndodhura në qarkun Shkodër më parë.
Skip to toolbar