Atalanta mund Udinesen dhe kap Championsin (video)

Më të fundit


Atalanta është duke bërë një sezon fantastik, teksa mbrëmjen e së hënës fitoi ndaj Udineses 2-0 dhe ka marrë vendin e katërt në Serinë A, çka do të thotë një vend në Champions Sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Gasperinit bëri një ndeshje të mirë, me pjesën e parë që u mbyll pa gola. Këta të fundit erdhën pasi qendërmbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, u fut në fushë si zëvendësues në minutën e 78′.


Kështu Atalanta brenda tre minutash, 82′ dhe 85′, realizon dy herë me De Roon dhe Pasalic, duke vulosur rezultatin dhe njëkohësisht duke u ngjitur në renditje.

Një fitore e madhe e Atalantës, ndërsa Milan ka zbritur në vend të shtatë. Tashmë gjithçka është komplikuar për kuqezinjtë.
Skip to toolbar