Basha: Dhunuesi i zgjedhjeve duhet të largohet

Më të fundit


Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me anëtarët e rinj të kësaj force politike në Frakë. Basha gjatë takimit tha se Shqipërisë nuk i hapen negociatat në qershor dhe pasojat i vuan populli dhe të rinjtë që kërkojnë të largohen.

Gjatë fjalës së tij Basha tha se me Ramën në krye nuk mund të ketë zgjedhje të lira dhe se largimi i tij është kush i panegociueshëm i opozitës për dialog.


“Përdhunuesi serial i zgjedhjeve shqiptare, që duhet të largohet njëherë e mirë. Këtë qershor Shqipërisë nuk i hapen negociatat. Nuk ka hapa para por mbrapa, këto pasoja i vuajnë shqiptarët e thjeshtë, të rinjtë. Si mund të zgjidhet kjo? Ka vetëm një rrugë, është rruga që nis me dorëzimin e sendit të vjedhur tek i zoti. Sendi i vjedhur është vota, i zoti jeni ju. Largimi i Ramës është i panegociueshëm për ne. Qeveria tranzitore është e vetmja rrugë për zgjidhjen e krizës politike. Ne s’mund të ishim më fasada e teatrit të kriminelëve, e dëgjuam thirrjen tuaj dhe hodhëm një hap të paprecedentë, atë të djegies së mandateve.” – tha Basha
Skip to toolbar