Ishte në kërkim nga drejtësia, qytetarët ndihmojnë policinë ta kapi

Më të fundit


Kapja e një personi që kërkohej nga drejtësia shqiptare është bërë e mundur falë bashkëpunimit qytetar me një telefonatë tek 112.

Forcat “Shqiponja” në Tiranë, me marrjen e njoftimit, bënë të mundur kapjen në flagrancë të shtetasit E. A., 30 vjeç, banues në Sarandë në rrugën “George W. Bush”.


Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim nga Policia Sarandë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Më datë 19.12.2016, rreth orës 14:40, në lagjen Nr. 1 Sarandë, ky shtetas në bashkëpunim me vëllanë e tij, kanë qëlluar me sende të forta (shkop bejsbolli) dhe mjete të mprehta (thikë), shtetasin Xh. H., duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup. Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga Komisariati i Policisë Sarandë.

Tiranë.Qytetarët telefonojnë në numrin unik 112 në DVP Tiranë, Policia vë në pranga të kërkuarin.Forcat "Shqiponja" në DVP Tiranë, me marrjen e njoftimit nga numri unik 112 për një të kërkuar, organizuan punën duke bërë të mundur në rrugën "George W. Bush", kapjen e shtetasit E. A., 30 vjeç, banues në Sarandë.Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje kryer në bashkëpunim" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta".Më datë 19.12.2016, rreth orës 14:40, në lagjen Nr. 1 Sarandë, ky shtetas në bashkëpunim me vëllanë e tij, kanë qëlluar me sende të forta (shkop bejsbolli) dhe mjete të mprehta (thikë), shtetasin Xh. H., duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup. Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga Komisariati i Policisë Sarandë.

Publiée par Policia e Shtetit sur Mardi 30 avril 2019Skip to toolbar