Burrel, kamioni bie nga lartësia, shoferi shpëton duke u hedhur nga mjeti

AKTUALITET


Një aksident i rëndë është regjistruar gjatë natës në aksin Burrel-Milot, në afërsi të urës së Ulëzës. Një kamion me targa maqedonase ka dalë nga rruga dhe është përmbysur, ku fatmirësisht drejtuesi i saj ka reaguar në kohë duke u hedhur nga automjeti.


Shkak i aksidentit ka qenë një parakalim i gabuar i një meti me tagra të huaja zvicerane, duke bërë që shoferi i kamionit të hidhej nga mjeti.

Drejtuesi, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ka marrë vetëm disa plagë të lehta, ndërsa kamioni ka përfunduar jashtë rruge duke u përmbysur.

Kamioni ishte nisur nga Shkupi dhe transportonte materiale ndërtimi drejt Tiranës.

Policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, që fatmirësisht nuk u kthye në tragjedi.