Ç’taksirat kanë njerëzit që bllokohen rrugët? Ja çfarë thotë Paloka

Më të fundit


Pyetjes që shtrohet më së shumti nga njerëzit së fundi që ç’taksirat ka populli që opozita të bllokojë rrugët, i është përgjigjur vetë nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka. Në një postim në facebook, Paloka shkruan se për të larguar Ramën nga pushteti i lidhur me krimin duhet të bëhen edhe sakrifica siç është bllokimi i rrugëve.

“Sot rrugët do te bllokohen per te paktën dy ore ne te gjithe Shqiperine.


Kam dëgjuar keto dite dhe nga ata qe pyesin ; “cfare taksirati kane njerëzit ?” .

Kjo ne rastin me te mire është dritëshkurtësi.

Kushdo qe është i bindur se Rama duhet te ike , pasi e ka kuptuar se asnjë zgjidhje e përmirësim nuk do te ketë situata pa largimin e tij, duhet ti bashkohet protestës. Sa me shpejt , aq me pak kosto per te gjithë.

Sakrificat qe kërkohen sot , jane te vogla; nga disa ore ne rruget e bllokuara tek pjesmarrja aktive ne protestën e 11 majit. Sa me shume te zgjase kjo situate , aq me te medha do jene kostot dhe sakrificat. Por te gjitha keto “sakrifica” nuk jane asgje krahasuar me cfare na pret ne se Rama arrin te konsolidoje diktaturën e krimit ne Shqipëri. Kush e ka përjetuar nje here e di qe asnje sakrifice nuk eshte e tepert per ta ndalur.

Kush ka ulur koken perpara Rames e pranon skllaverimin , le ta mbaje koken ulur.

Sherbetoret dhe ata qe e ngrene zerin ne mbrojtje te Rames se jane te zhytur njesoj si ai, duhen trajtuar njesoj si ai.

Ne te tjeret kemi detyre te shpetojme te ardhmen e femijeve tane e mos te lejojme nje kriminel te cmendur ta shkatrroje”, shkruan Paloka.

Sot rruget do te bllokohen per te pakten dy ore ne te gjithe Shqiperine.Kam degjuar keto dite dhe nga ata qe pyesin ;…

Publiée par Edi Paloka sur Mercredi 1 mai 2019Skip to toolbar