“A është dakord presidenti që të bllokohen rrugët?”

Më të fundit


Ka reaguar ashpër zëvendës kryeministri Erion Braçe kundër vendimit të opozitës për të bllokuar rrugët në vend, në shenjë proteste. Në një postim të gjatë në Instagram, Braçe akuzon Bashën dhe Kryemadhin se po ia bllokojnë rrugët popullit, ndërsa ngre edhe një pyetje të madhe: A është dakord presidenti që të bllokohen rrugët?!

Postimi i plotë i Erion Braçes:


LAJM I MADH DHE I VJETER;

AI DHE AJO,

LYLZIM BASHA DHE

MONIKA KRYEMADHI,

DO BLLOKOJNE RRUGET SOT!

Jo me nje, por dy ore!

Dakord, titulli dhe lajmi kane nje te vertete:

Nuk eshte populli qe po bllokon rruget, anormale kjo ne nje revolte por,

jane anetaret e dy partive dhe 5 kryetare te partive pa anetare, te cilet do bllokojne rruget!

Kur eshte keshtu, dy pyetje kam une;

E para,

KUJT DO JA BLLOKOJNE RRUGET KETA?

Edi Rames-te cilin e kane shenjester?!

JOOOOOO!

Deri tani Edi Ramen se kane bllokuar asnjehere, zero!

Ai e ka patur rrugen e lire dhe ka zhvilluar cdo aktivitet te planifikuar dhe masiv madje.

Ka nje arsye te qarte perse;

Ata qe bllokojne rruget jane gjithe e gjithe nga 50-200 vete maksimumi ne Milot, nuk jane shumice, jane pakice,

#NUKJANEPOPULLI por anetaret e partise kunder popullit!

Pra,

KUJT DO JA BLLOKOJNE RRUGET KETA?

POPULLIT, NATYRISHT!

VETEM POPULLIT!

PUNES DHE EKONOMISE SE TIJ!

Pyetja e dyte;

A ESHTE DAKORD PRESIDENTI I REPUBLIKES ME BLLOKIMIN E RRUGEVE POPULLIT,

PUNES DHE EKONOMISE SE TIJ?

E kam nje ide, prej viteve 1999-2000!
Skip to toolbar