Bllokimi i rrugëve, Basha dhe Kryemadhi në krye të protestës

Më të fundit


Sot në orën 18 opozita e drejtuar nga krerët e Koalicionit do të bllokojnë për 2 orë rrugët në 12 qarqe të vendit.

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mësohet se do jetë në Elbasan, te rrethrrotullimi i Bradasheshit ku do të bllokohet aksi që lidh Juglindjen me Tiranën.


Ndërsa Monika Kryemadhi e LSI-së do të jetë në Durrës tek rrethrrotullimi i Plepave.

Në Tiranë protesta e opozitës do të drejtohet nga  Petrit Vasili, Luan Rama, Klajda Gjosha, Floida Kerpaci, Edmond Panariti dhe Erisa Xhixho.

Ndërsa të tjerë ish deputetë të këtyre partive do të shpërndahen nëpër qytetet e tjera ku do të bllokohen akset kyçe rrugore.
Skip to toolbar