Derbi i mbijetesës për Tiranën luhet pa tifozë, Fanatics: A ka më turp?!

SPORT


Tirana do të përballet me Kastriotin në ndeshjen e radhës ditën e shtunë, e cila do të jetë një ndeshje derbi për të dyja skuadrat, që i ndajnë mes tyre dy pikë nga lufta për mbijetesë.

Kjo sfidë është tepër delikate për të dyja ekipet, për vetë pozitat në renditje. Megjithatë, përfshi ngarkesën e tepërt psikologjike dhe presionit, të dyja skuadrat, por më shumë Tirana, do të kenë një minus të madh në këtë ndeshje.


Stadiumi “Selman Stërmasi” është i dënuar dhe ndeshja do të luhet me dyer të mbyllura. Tirana kishte mundësi që dënimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës ta paguante si detyrim financiar, dhe për rrjedhojë në stadium të ketë prani tifozësh, që do të ishin lojtari i 12-të për këtë ndeshje.

Ky vendim i klubit nuk është pritur mirë nga tifozët ultras të Tiranës. “Fanatics” ka reaguar me një status në Facebook, duke e cilësuar si “turp” vendimin e klubit për ta zhvilluar ndeshjen me “silenciator”.

“Ai që e rrëzoi dhe po e rrëzon prap Tironën, vendos që stadiumi nesër ndaj Kastriotit te jetë bosh! Ata që e rrëzuan Tironën dhe po e rrëzojnë prap, qënkan “më rehat” dhe “pa presion”, pa praninë e tifozëve! A KA MË TURP SE KTA!? KTA NUK JAN TIRONA! IKNI NGA TIRONA!”, shkruajnë ultrasit bardheblu.
Skip to toolbar