I bllokuan rrugën Ramës, 10 persona në procedim penal

Më të fundit


Përplasjet me policinë dhe bllokimin e rrugës në Shkodër për rreth një orë, në momentin që do të kalonte kryeministri Rama, kanë çuar në procedim penal të 10 protestuesve.

Mes të proceduarve penalisht janë edhe kryetari i Partisë Demokratike të Shkodrës, Xhevdet Amuli dhe kreu i forumit FRPD në këtë qytet, Arvit Bushati.


10 personat e proceduar akuzohen për prishje të rendit dhe qetësisë publike dhe kundërshtim të forcave të policisë. Të proceduar penalisht janë:

-Arvit Bushati, banues në lagjen Perash, Shkodër.

-Xhevdet Amuli, banues në lagjen Gurrile, Shkodër.

-Gezim Kraja, banues në lagjen Perash, Shkodër.

-Halit Meta, banues në lagjen Kongresi i Përmetit, Shkodër.

-Nikoll Marku, banues në fshatin Gomsiqe, Shkodër.

-Selami Hoxha, banues në lagjen 10 Korriku, Shkodër.

-Martin Ndoci, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

-Bardhok Kinaj, banues në lagjen Perlat Rexhepi, Shkodër.

-Pjeter Mhilli, banues në lagjen Salo Halili, Shkodër.

-Gjergj Çuni, banues në lagjen Skenderbeg, Shkodër.
Skip to toolbar