Drogë me postë nga SHBA në Tiranë, arrestohen dy persona

AKTUALITET


Dy persona janë vënë në pranga pasi dyshohet se kanë trafikuar lëndë narkotike nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për në Shqipëri përmes shërbimit postar.

Policia ka sekuestruar mbi 3 kilogram kanabis me përqindje të lartë THC, e ndarë në pako, shuma parash dhe celularët e të arrestuarve.


“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Doganor në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, në kuadër të procedimit penal me metoda speciale hetimore, nr. 3748 të Prokurorisë së Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, pas një pune të mirëfilltë hetimore, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “California”.  

Si rezultat u godit një rast i trafikimit të lëndëve narkotike, nga ShBA në Shqipëri, me anë të shërbimit postar, dhe u vunë në pranga shtetasit  S. V., 27 vjeç dhe J. L., 24 vjeç, të dy banues në Kamëz”, thuhet në njoftim.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.
Skip to toolbar