Dyshohet se vranë foshnjën dhe e hodhën në koshin e plehrave, arrestohet çifti në Greqi

BOTA


Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të premte në Vravrona të Greqisë, ku është gjetur një foshnjë e pajetë në koshin e plehrave.

Sipas asaj që shkruajë mediat greke, një grua është dërguar të enjten në maternitet me gjakderdhje, ku mjekët konstatuan se e reja kishte qenë shtatzënë. Megjithatë nuk dihej nëse e reja kishte lindur normalisht apo kushte bërë abort.


Në lidhej me ngjarjen, autoritetet greke bëjnë me dije se partneri i së reshë është filmuar nga kamerat e sigurisë, duke hedhur një qeshe në plehra, ku dyshohet se ka qenë foshnja.

Aktualisht çifti ndodhet në paraburgim, ndërsa pritet të përballen me akuza penale. /abcnews.al
Skip to toolbar