EMRI / I shumëkërkuar nga autoritetet italiane, arrestohet në Tiranë 38 vjeçari

AKTUALITET


Policia e Tiranës ka arrestuar 38 vjeçarin Altianado Feimi, me qëllim ekstradimin në Itali. Ai akuzohet nga autoritetet italiane për organizatë kriminale, armëmbajtje pa leje dhe trafikim narkotikësh.

“Finalizohet nga Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë, operacioni policor i koduar “Ëanted 3”.  I akuzuar nga autoritetet italiane, për organizatë kriminale, armëmbajtje pa leje dhe trafikim narkotikësh, kapet në Tiranë dhe arrestohet me qëllim ekstradimin në Itali, 38-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive dhe kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, bazuar në inteligjencën informative mbi vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Ëanted 3”. Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë Rrugore kanë kapur në rrugën “Xhorxh Bush”, shtetasin A. F., 38 vjeç, i cili u arrestua nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Tiranë, me qëllim ekstradimin drejt Italisë.  Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Gjenovës, Itali, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Organizata kriminale”, “Trafikimi i narkotikëve” dhe “Armëmbajtja pa leje”, parashikuar nga Kodi Penal italian”, njoftojnë blutë.Skip to toolbar