EMRI/ U kap me 3 armë zjarri, arrestohet shqiptari në Greqi

AKTUALITET


Një 29 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia greke pasi u kap me 3 armë zjarri pa leje. Operacioni është zhvilluar në banesën e Meritan Çalaj nga Mallakastra në Kalamies Neas Irakleas në Halkidiki.

Gjatë kontrollit policia greke ka gjetur dhe sekuestruar 1 pistoletë “Zastava”, 1 pistoletë “HS-9”, 1 pistoletë “Fb Radom Vis Mod35”, 58 fishekë të kalibrave të ndryshëm, 0.3 gram kokainë, 1.6 gram marijuanë, 1.5 gram hashash cokollatë, 1 peshore elektronike, 2800 euro dhe 2 celularë.


Policia greke ka vënë menjëherë në pranga 29-vjeçarin dhe ka nisur hetimet për arsyen pse i riu mbante 3 armë zjarri në banesë. Meritan Çalaj rezulton me precedent penal si në Shqipëri ashtu edhe në Greqi.
Skip to toolbar