“Fast & Furious” në gjendje të dehur, autori përplas makinën e policisë

AKTUALITET


Një 47-vjeçar është arrestuar pasi në gjendje të dehur pa përplasur makinën e policisë. Shtetasi me iniciale A.H., 47 vjeç, bënte manovra të rrezikshme në rrugë në gjendje të dehur duke rrezikuar jetën e qytetarëve por edhe drejtuesve të tjerë.


Kjo ka bërë që policia të kërkojë ndalimin  tij, por ky urdhër ka rënë vesh të shurdhër, pasi 47-vjeçari ka tentuar të largohet dhe të mos bindet.

Në përpjekje për t’ju larguar efektive të rrugores, shoferi i dehur ka përplasur makinë e policisë duke rrezikuar edhe jetën e tyre.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Bathores, ndërsa 47-vjeçari ka përfunduar në prangat e policisë.

TiranëDrejtonte mjetin në gjendje të dehur, në masën 1.31 mg/l, kryente manovra të rrezikshme në rrugë, qytetarët njoftojnë policinë.47-vjeçari godet makinën e Policisë Rrugore në tentativë për t’u larguar duke rrezikur jetën e punonjësve të policisë, por arrestohet në flagrancë.Shërbimet e Policisë Rrugore kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. H., 47 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.Mbrëmjen e djeshme, shtetasi A. H., drejtonte mjetin në gjendje të dehur nga Mjull Bathore për në autostradë në Unazë të Madhe dhe kryente manovra të rrezikshme në rrugë duke rrezikur jetën e këmbësorëve dhe të drejtuesve të auomjeteve.Qytetarët kanë njoftuar në numrin 112 dhe menjëherë sherbimet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, janë pozicionuar duke i dhënë shenjë për të ndaluar automejtit me të dhënat që ishte rapotrtuar nga qytetarët.Drejtuesi i mjetit shtetasi A. H., në tentativë për t’ju larguar shërbimeve të policisë ka goditur mjetin e policisë rrugore duke rrezikuar jetën e punonjësve të policisë, por është neutralizuar dhe arrestuar në flagrancë.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

Gepostet von Policia e Shtetit am Sonntag, 15. September 2019