Greva e pedagogëve, Rama: SHIK-si i “non-gratës” paska marrë urdhër

AKTUALITET


ryeministr Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të sindikatës së Pedagogëve, Sandër kovaçi i cili ka paralajmëruar grevë urie në rast të mos realizimit të kërkesave.

Sipas Ramës kjo deklaratë vjen nga SHIK-si i non-gratës, teksa shton se të kërcënosh me grevë urie për rritje rrogash këtë e bëjnë vetëm njerëzit pa fe dhe pa atdhe.


“Shiksi i NonGratës paska marrë urdhër për t’i dhënë ultimatum qeverisë me grevë urie të pedagogëve!

Grevë urie për rritje rrogash bëjnë vetëm njerëz pa fe e pa atdhe, rublaxhinj pa din e pa iman, foltorexhinj e baltaxhinj që vetëm Shqipërisë e shqiptarëve nuk i shërbejnë!”, shkruan Rama. 
Skip to toolbar