Hajdari: Mirënjohje protestuesve, por vazhdojmë përpjekjen për hapjen e negociatave

POLITIKË


Rudina Hajdari ka reaguar ditën e sotme, duke shprehur mirënjohjen për protestuesit e opozitës gjatë ditës së djeshme, të cilët shmangën dhunën.

Kryetarja e Grupit Parlamentar të deputetëve të rinj, që morën mandatet e dorëzuara nga opozita, ka shkruar një status në Facebook, ku pasi përshëndet protestën paqësore, shprehet se përpjekjet për hapjen e negociatave vazhdojnë.


“U jam mirënjohëse të gjithë atyre që morën pjesë në protestën e mbrëmshme dhe mbajtën një protestë paqësore”.

“Ndërsa vazhdon përpjekja për hapjen e negociatave në javët e ardhshme, kjo betejë është në emër të të gjithë qytetarëve, pavarësisht nga përkatësia e tyre partiake”, shkruan Hajdari.
Skip to toolbar