Inter-Roma ndahen në paqe, përfiton Milani

Më të fundit


Nuk kanë shkuar më shumë se barazim Inter dhe Roma, me rezultatin përfundimtar 1-1, me gola të realizuar nga një për çdo pjesë.

Ishte Roma që kaloi e para në avantazh me El Shaarawy në minutën e 14′ të pjesës së parë, duke kapur “zikaltrit” në befasi.


Skuadra e Spalletit u mundua të reagonte, por sulmi i Interit shpërdoroi shumë raste para portës kundërshtare gjatë pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Inter ka tjetër ritëm pas ndërrimeve, gjë që sollën dhe golin e avantazhit. D’Ambrosio nxjerr një kros fantastik për Perisiç, që realizoi golin e barazimit për vendasit.

Inter është në vend të tretë me gjashtë pikë diferencë nga Milan i vendit të katërt, që do të kishte përfunduar në të pestin nëse Roma do të kishte fituar sot.
Skip to toolbar