Tirana drejt greminës, Shkurtaj dopietë për kukësin

Më të fundit


Tirana vijon të pësojë humbje, duke i shtuar telashet vetes në luftën për mbijetesë, pasi është mundur edhe këtë të shtunë nga Kukësi me rezultatin 0-2.

Mungesa e tifozëve ka qenë faktor i rëndësishëm në ecurinë bardheblu në javët e fundit, duke pësuar disa rezultate negative radhazi, pavarësisht se ndaj Kukësit u rikthye Ngoo.


Kukësi kaloi në avantazh në minutën e 33′, kur Doka dhe reparti i mbrojtjes u kapën në befasi, me Vasil Shkurtajn qê nuk fal në të tilla raste, ndonëse Tirana pak më herët pati një mundësi të shkëlqyer për të kaluar në avantazh.

Në krahun tjetër Tirana u mundua të reagonte dhe të shënonte, por fati dhe traversa i mohuan barazimin skuadrës vendase gjatë kohës së rregullt, ndërsa në shtesë Shkurtaj dyfishon për verilindorët dhe i jep fitoren ekipit të tij me dygolësh.

Pas kësaj disfate, në kuotën e 36 pikëve dhe me 6 ndeshje të mbetura deri në përfundim të kampionatit, Tirana ndjen presionin e Kastriotit që ndodhet në vend të parafundit të klasifikimit, me vetëm pesë pikë më pak se bardheblutë.

Kukësi vijon të mbajë vendin e dytë në klasifikim me 51 pikë, 10 më pak se Partizani që u ndal në barazim me Kastriotin në ndeshjen e luajtur në Fushë-Krujë.
Skip to toolbar