“Juli i Pashakos” mohon lidhjet me atentatin: Kam qenë në Turqi

AKTUALITET


Julian Sulo, i njohur si “Juli i Pashakos”, reagoi në lidhje me shpalljen në kërkim nga policia dhe kontrollet blic të kryera në banesën e tij. Policia është në kërkim të tij pasi dyshohet se është një nga autorët e atentatit ndaj prokurorit Ndoja, pasi gjurmë të tij u gjetën brenda mjetit të braktisur nga autorët. Në një lidhje të drejtpërdrejtë telefonike për Abc News, Julian Sulo tha se nuk ka lidhje me ngjarjen.


“Nuk e di se sot erdha kam qenë vizitë në Turqi se jam keq nga mushkëritë, flas me avokatin i thashë pse më kërkojnë dhe foli avokati me shefin e komisariatit dhe drejtorin dhe ata i thanë nga ne nuk ka gjë. I pyeti pse i keni vajtur kontroll”, – u shpreh Sulo.

I pyetur nëse kishte njohje me Redjan Rrajën, të arrestuarin e vetëm mbi ngjarjen, Sula e ka mohuar një gjë të tillë.

“Nuk kam asnjë lidhje me ngjarjen, nuk i njoh ata persona. Në momentin që ka ndodhur ngjarja unë kam qenë në Turqi. Nuk e njoh Redjan Rrajën. Nuk e njoh prokurorin Ndoj. Hera e parë që e dëgjoj. Jo fare, as Pëllumb Muharremin”, – është shprehur ai, teksa deklaron se të nesërmen do të shkojë në polici për sqarimin e situatës.

“Unë do të shkojë në polici që nesër në mëngjes. Jam i gatshëm të paraqitem se po dëgjoj lloj-lloj gjërash.”- tha Sulo