Kapen 10 milionë euro kokainë me destinacion Durrësin

Më të fundit


Mediat malteze raportojnë sot se falë një operacioni policor janë kapur 91 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro me destinacion postin e Durrësit dhe Selanikun.

Sipas Malta Indipendent, ngarkesa e kokainës ishte ndarë në tre kontenierë të ndryshëm dy prej të cilëve kishin si destinacion Durrësin, ndërsa një prej kontenierëve Selanikun.

Sipas autoriteteve të Maltës, zbulimi i 76 pakove me kokainë që në treg kapnin vlerën 10.3 milion euro, u bë gjatë një operacioni që zgjati 19 orë. Droga u zbulua nga pajisjet e skanimit që tregonin parregullsi në kontejnerët rreth të cilëve zyrtarët kishin dyshime.

Vetëm këtë javë në “Freeport” të Maltës janë kapur 6 kontenierë me drogë, dhe cilësohet si një nga portet me sigurinë më të lartë në rajon.Skip to toolbar