Kapen me sasi të mëdha droge dhe parash, dy shqiptarë në pranga

BOTA


Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në Itali nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Dy kushurinjtë, të moshave 35 dhe 24 vjeç, janë ndaluar nga policia gjatë një kontrolli me 3000 euro me vete. Duke mos qenë në gjendje të justifikonin shumën e parave, policia ka kryer një kontroll në banesën e tyre ku ka gjetur një armë, 16 kg marijuanë, 6 kg kokainë dhe 120 mijë euro që mendohet se janë fituar nga shitja e drogës.

Sipas verifikimeve të policisë, 35 vjeçari ishte dëbuar nga Italia, por ishte rikthyer pasi kishte ndërruar mbiemrin.

Skip to toolbar