Kapet me 110 kg marijuanë, arrestohet shqiptari në Itali

BOTA


Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi është kapur me 110 kilogramë marijuanë në banesën e tij. Në prangat e policisë ka rënë shqiptari me iniciale I.J., 47 vjeç, i cili do të gjykohet për veprën penale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Arrestimi ka ndodhur në provincën e Messinës. Pas lëvizjeve të dyshimta të shqiptarit, bëri që karabinierët t’i visheshin në ndjekje dhe më pas të bëni një kontroll në banesën e tij, ku u sekuestrua edhe sasia e drogës.

Skip to toolbar