Kërkohej nga Interpoli, arrestohet në Dibër

Më të fundit


Policia e Dibrës në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kufitare Bllatë dhe Interpol Tirana, kanë bërë të mundur arrestimin e një shtetasi maqedonas me qëllim ekstradimin e tij në Gjermani.

I arrestuari me iniciale B. C., 34 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Wiesbaden/Gjermani.


34-vjeçari akuzohet për vjedhje dhe mashtrim kompjuterik nga Gjykata Aachen në Gjermani, ku dhe pritet të ekstradohet për të kryer dënimin.
Skip to toolbar