Gruaja identifikon viktimën. Ja kush është organizatori i grabitjes në Rinas

Më të fundit


Personi i vrarë dje në Rinas gjatë grabitjes së 10 milionë eurove është Admir Murataj. Trupi i tij është identifikuar nga bashkëshortja e cila u mor në pyetje nga policia, gjatë paradites së sotme.

Nga pamjet e bëra publike dje në mediat televizive, Admir Murataj mban në fytyrë një maskë silikoni, dhe duket tullac, me mjekër dhe me syze të errëta.


Ai u qëllua dje për vdekje pasi grupi i tij arriti të vidhte në Rinas, jo pak por 10 milionë euro, ndërkohë që u përballën me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Policisë.

Admir Muarataj akuzohet edhe për 3 grabitje të tjera, dy në 2015 dhe një në 2017. Ndërkohë që është arratisur nga burgu i Trikallas në Greqi. Sipas medieve greke, Murataj ka përdorur 15 emra të ndryshëm.

Admir MuratajSkip to toolbar