Kristi Qose shënon në Sllovaki, ekipi tij prek europë!

Më të fundit


Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kristi Qose, ka gjetur përsërk rrjetën në Sllovaki, duke shënuar golin e tretë dhe të fitores për ekipin e Ruzomberok ndaj Slovan Bratislava, me takimin që u mbyll 3-2.

Qose realizoi golin e tretë kur sifda ishte 2-1, teksa në minutën e 72′ mesfushori gjen hapësirë në krahun e majtë dhe nga breda zonë gjuan duke mposhtur portierin kundërshtar.


Ky gol rezultoi vendimtar për takimin, pasi miqtë shënuan dhe një gol tjetër duke ngushtuar diferencën. Me këtë fitore, ekipi i shqiptarit ngjitet në vendin e tretë, vend që të siguron edhe pjesëmarrjen në Europa League.
Skip to toolbar