Kryemadhi: Përgjimet e Bild, vërtetuan 100 % akuzat e opozitës

Më të fundit


Përgjimet e publikuara nga Bild, Monika Kryemadhi i cilësoi si provën që akuzat e opozitës janë të vërteta. U provuar  vjedhja dhe manipulimi i  zgjedhjeve tha Kryemadhi gjatë mbledhjes së kryesisë së LSI. Ajo kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Rama duke e konsideruar atë ilegjitim. “Shkaku i vetëm i një krize të tillë të shumanshme është Rama dhe rilindja. U provua hapur se Rama është kryeministër ilegjitim. U provua totalisht se zgjedhjet janë ilegjitime. U provua 100% vjedhja dhe manipulimi i zgjedhjeve. Edi Rama personalisht në krye të masakrës zgjedhore. Dorëheqja e menjëhershme e Ramës e pashmangshme. Përfshirja e krimineleve u faktua katërcipërisht. Blerja e votave damka e pashlyeshme e rilindjes. Kërcënimet me vendin e punës për votat praktike e pisët e rilindjes. Edi Rama kurrë më nuk mund të administrojë zgjedhje.”  

Përgjimet e reja të BILD provojnë:

Kryemadhi tha se protestat do të vazhdoj në deri sa të sigurohet vota e lirë dhe vendi të pastrohet nga trafikantet dhe korrupsioni duke e cilësuar qëndresën e opozitës si të vetmin shpëtim përball qeverisë së krimit.


Gazeta gjermane Bild publikoi ditën e hënë 16 audio-përgjime, ku japin indicie për ndërhyrje dhe manipulim të zgjedhjeve.
Skip to toolbar