Teuta e mbyll me nder vitin, Flamurtari drejt greminës

AKTUALITET


Ndeshja e ndërprerë të dielën për shkak të shiut mes Flamurtarit dhe Teutës është luajtur të hënën. Skuadra durrsake doli me tre pikë nga fusha vlonjate, duke e mbyllur vitin me sukses, ndërsa Flamurtari me bilanc negativ.

Të besuarit e trajnerit Edi Martini fituan bindshëm me rezultatin 1-3. Skuadra e Teutës kaloi në avantazh me Emiljano Vilën në të 33`, ndërsa në të 47` Vila dyfishoi rezultatin për Teutën. Sherif Kallaku tregoishoi në të 65` me një gol të bukur nga jashtë zone duke siguruar fitoren për skuadrën e Teutës.


Megjithatë, Flamurtari shënoi golin e nderit me anë të Ribaj në të 89`, por pa mundur të ndryshojë fatet e ndeshjes. Teuta shkon 28 pikë dhe mban vendin e pestë në renditje, duke u barazuar me pikë me Tiranën dhe Partizanin.

Ndërsa Flamurtari ndodhet në vendin e fundit në renditje me 6 pikë duke shuar pothuajse të gjitha shpresat për mbijetesë në Superligë.
Skip to toolbar