Kukësi shkatërron Teutën dhe merr kreun. Vllaznia mposht Skënderbeun

AKTUALITET

Kukësi mundi me shifrat 4-0 Teutën dhe mori kryesimin e kampionatit, të paktën deri javën e ardhshme. Skuadra verilindore e drejtuar nga Shpëtim Duro bëri një paraqitje të mirë në sfidën e luajtur ndaj skuadrës së Bledi Shkëmbit.

Në fakt, ishin “djemtë e detit” ata që gabuan pasi shkaktuan tre penallti të cilat u shënuan të gjitha nga lojtarët e skuadrës së Kukësit. Goli i parë erdhi në minutën e 31` nga Shkurtaj, që gjeti rrjetën nga pika e bardhë e penalltisë.

Edhe goli i dytë u shënua nga Shkurtaj në të 67` po nga penalltia. Abazaj trefishoi rezultatin në të 73`, ndërsa Ethemi gjeti rrjetën nga penalltia në minutën e tretë shtesë në fund të ndeshjes.

Me fitoren 4-0, Kukësi shkon 27 pikë dhe merr vendin e parë të renditjes duke lënë pas Laçin dhe Partizanin me nga 25 pikë. Fitoi edhe Vllaznia që mundi Skënderbeun me gol të Shtubinës në të 65`, duke marrë tre pikë të rëndësishme që e ngjisin në vendin e 5 me 23 pikë.