Kukësin e shpëton Musta, Laçi merr pikën e parë në kampionat

SPORT


Kukësi është ndaluar në barazim 1-1 me Laçin në javën e tretë të Superligës. Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro nuk ka arritur të marrë dot fitoren e tretë radhazi, pas dy ndeshjeve të para. Ishte ekipi kurbinas që ka befasur kuksianët në pjesën e dytë të lojës. Nëabeze ka shënuar në minutën e 51` të sfidës një super gol nga jashtë zone, duke përfituar nga hutimi i mbrojtjes së skuadrës së Kukësit.

Megjithatë, pavarësisht golit, ishte skuadra e Shpëtim Duros ajo që dominoi takimin, me Shkurtajn që shpërdoroi disa raste për shënim. Në minutën e 87-të, Emiliano Musta nga jashtë zone, ashtu si në rastin e skuadrës së Laçit, ka mposhtur mbrojtjen dhe portierin kurbinas, duke vendosur shifrat në barazpeshë 1-1.


Me barazimin e të dielës, Kukësi ngjitet në vendin e dytë të renditjes me pikë të barabarta me Tiranën dhe Teutën, por me golavarazh më të keq se bardheblutë që përkohësisht mbajnë vendin e parë. Ndërkohë, Laçi merr pikën e parë pas tre javësh kampionat, duke u ngjitur në vendin e tetë të renditjes.
Skip to toolbar