Kupa, Kukësi mund Skënderbeun, por gjithçka mbetet e hapur!

Më të fundit


Kukësi mundi 2-1 Skënderbeun në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, me ndeshjen e luajtur në stadiumin e Kamzës.

Një ndeshje plot emocione, me të dyja skuadrat që prodhuan shumë raste, ashtu sikundër shënuan tre gola e shpërdoruan mundësi të arta.


Për ekipin e Ernest Gjokës shënuan Reginaldo dhe Shkurtaj, ndërsa për Skënderbeun ngushtoi rezultatin i rikthyeri nga dëmtimi, Dejvi Bregu.

Goli i parë i verilindorëve erdhi në minutën e 21′, me Reginaldo që brenda zonës mposht portierin kundërshtar.

Shkurtaj dyfishoi në të 55′ pas një rreshtimi skandaloz të mbrojtjes mike për 2-0. Skënderbeu vazhdon të çalojë në mbrojtje.

Gjërat po shkonin si duhet për Kukësin, derisa në minutën e 62′, Stivi Frashëri i krijon mundësinë Dejvi Bregut të ngushtonte rezultatin 2-1, që mbeti i pandryshuar deri në fund të ndeshjes.
Skip to toolbar