Kupa, Tirana dhe Luftëtari e vendosin në kthim kualifikimin!

Më të fundit


Një ndeshje e luftuar, me raste të shumta, por rrjetat mbetën të paprekura deri në fund. Luftëtari dhe Tirana e kanë mbyllur në barazim 0-0 ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Një rezultat që i shkon më shumë për shtat ekipit bardheblu, që ndeshjen e kthimit e luan në shtëpi.


Në minutën e 62-të, vendasit kanë pretenduar për një penallti për shkak të një ndërhyrje të parregullt të Hoxhallarit ndaj Ymerajt, por arbitri Jorgji nuk ka qenë i këtij mendimi.

Për të zbuluar se cila nga këto dy ekipe do të luajë në finalen e Kupës së Shqipërisë do të duhet të presim sfidën e kthimit, që do të luhet 8 majin e ardhshëm në “Selman Stërmasi”.

Sakaq, Tirana dhe Luftëtari do të përballen përsëri mes tyre pas pak ditësh, këtë herë në kampionat, ku ekipi bardheblu synon tre pikët për t’ju larguar rrezikut të rënies nga kategoria.
Skip to toolbar