Lajm i mirë për Kosovën

Më të fundit


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas samitit të Berlinit, ka zhvilluar një takim edhe me ministrin e Brendshëm gjerman.

Pas përfundimit të takimit Haradinaj ka darë edhe një lajm mjaft të bukur ku Gjermania mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën.


“Pas takimit me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, morëm “Po”-në e Gjermanisë për liberalizimin e vizave.

Faleminderit Kancelares Merkel dhe shtetit Gjerman për besimin dhe përkrahjen e vazhdueshme për popullin e Kosovës.” – shkruan Haradinaj në Facebook.

Danke Deutschland! 🇩🇪Pas takimit me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, morëm “Po”-në e…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mardi 30 avril 2019Skip to toolbar