Po shkëlqen tek Olimpija, Çekiçi në formacionin e javës në Slloveni (foto)

Më të fundit


Endri Çekiçi është duke kaluar ditë të shkëlqyer në kmpionatin slloven të futbollit. Këtë fundjavë, sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka gjetur golin e parë me ekipin e Olimpija Ljubjana, që pas transferimit nga Dinamo e Zagrebit.

Çekiçi shënoi në takimin që skuadra e tij luajti kundër Krsko, me ndeshjen që përfundoi me fitoren e suadrës së sulmuesit të komëbtares shqiptare. Goli I tij hapi serinë e golave në atë ndeshje, ndërsa Çekiçi fitoi dhe një penallti.


Ndërkohë, paraqitja e tij e mirë është vlerësuar nga mediat sportive në Slloveni, të cilat e kanë përzgjedhur sulmuesin shqiptar në formacionin më të mirë të javës.
Skip to toolbar