Lavrov: Rusia nuk do të shkojë për zgjidhje për Ukrainën bazuar në ‘formulën Zelensky’

BOTA


“Rusia nuk sheh nevojën për të zgjidhur krizën e Ukrainës në bazë të të ashtuquajturës ‘formula Zelensky’ e modifikuar pak, e cila po promovohet nga Perëndimi, pasi kjo është një mashtrues dhe një mashtrim”.

Kështu u shpreh ministri i Jashtëm, rus Sergej Lavrov, shkruan Tass.


“Ne morëm pjesë në një takim të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Palestinën në Nju Jork në janar. Unë e njoh atë ministrin e Jashtëm zviceran Ignazio Cassis për një kohë shumë të gjatë, ai ka qenë president,” tha Lavrov./abcnews.al
Skip to toolbar