Ledian Memushaj, gol “alla Messi”

AKTUALITET


Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj gjeti rrjetën këtë të shtunë në kampionatin italian. Vlonjati shënoi golin e parë të fitores 4-0 të Pescara ndaj Benevento në javën e nëntë të Serie B.

Memushaj gjeti golin sapo nisi pjesa e dytë, kur Pepin i pasoi një top nga jashtë zone, ndërsa mesfushori kaloi bukur gjithë mbrojtësit kundërshtarë dhe përballë portierit dërgoi topin në rrjetë. Realizimi i Memushajt dukej i ngjashëm me ato të yllit të Barçës, Lionel Messi.


Ky ishte goli i dytë për Ledian Memushaj për këtë sezon me Pescara, ndërsa deri më tani është autor i 3 asisteve për ekipin e tij. Pescara e fitoi takimin dhe shkon në kuotën e 13 pikëve në Serie B, duke u futur në zonën e play-offit që të jep mundësi të synosh ngjiten në Serie A.

Ndërkohë, në takimin e të shtunës, portieri i kombëtares Elhan Kastrati e nisi ndeshjen për Pescaran në pjesën e dytë, duke zëvendësuar portierin Fiorillo. Kjo është ndeshja e dytë për këtë sezon e Elhan Kastratit me ekipin e Pescara.
Skip to toolbar