Lufta në Ukrainë, dy të vrarë nga sulmet ruse në Krusk dhe Belgorod

BOTA


Dy ukrainas kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve ruse në Belogord dhe Krusk, që ndodhen mes kufirit Rusi-Ukrainë.

Guvernatori i Kurskut, Roman Starovoit, tha se një banor u vra dhe një tjetër u plagos nga “bombardimi” i fshatit Tiotkino, në kufi me Ukrainën.


Ndërsa Vyacheslav Gladov, guvernatori i rajonit të Belgorodit, tha se një sulm ukrainas vrau një banor të fshatit Novaya Tavolyanka, i cili është gjithashtu shumë afër kufirit. /abcnews.al
Skip to toolbar