Luftëtari e Tirana bëjnë “paqe” dhe në kampionat (video)

Më të fundit


Nuk ka fitues në Gjirokastër në sfidën mes Luftëtarit dhe Tiranës, e vlefshme për javën e 31-të të Superligës. Ky takim është mbyllur në barazim 1-1, me golat e shënuar nga një për çdo pjesë.

Tirana ka zhbllokuar rezultatin pas vetëm dhjetë mintuash lojë, teksa një penallti e fituar nga bardheblutë është shndërruar në gol mha Hasani.


Vendasit kanë reaguat në pjesën e dytë, duke vendosur barazpeshën në fushë, teksa një gjuajtje spektakolare nga distanca e Donald Rapos ka lënë të shtangur portierin Abini.

Ky rezultat i bën më shumë punë Luftëtarit në luftën për mbijetesë. Gjirokastritët, në fakt, mbajnë vendin e shtatë në renditje me 39 pikë, dy më shumë se Tirana e vendit të tetë dhe pesë më shumë se Kastrioti i vendit të nëntë.
Skip to toolbar