Luftëtari mposht Kukësin me përmbysje, ndeshje e çmendur në Gjirokastër!

SPORT


Një sfidë spektakolare me plot dy herë përmbysje, ka qenë ajo e luajtur në Gjirokastër mes Luftëtarit dhe Kukësit, që u mbyll me rezultatin final 3-2.

Luftëtari ka kaluar në avantazh pas vetëm gjashtë minutash lojë me anë të Chanti-t. Kështu është mbyllur pjesa e parë e takimit, me të besuarit e Julian Ahmatajt që bën një ndeshje të madhe.


Mirëpo pas pushimit miqtë kanë shënuar dy gola brenda shatë minutash, me Rrocën dhe William (50′ dhe të 57′), duke përmbysur avantazhin e Luftëtarit në pjesën e parë.

Megjithatë, Luftëtari nuk është dorëzuar, pasi Dunga dhe Rapo kanë shënuar në minutën e 74′ dhe 81′, duke vulosur rezultatin në 3-2 dhe marrë tre pikë të arta në luftën për mbijetesë.

Pas fitores së sotme Kukësi mbetet në vend të dytë, ndërsa Luftëtari largohet me 5 pikë nga Kastrioti i vendit të fundit që praktikisht bie nga kategoria.
Skip to toolbar