Mashtronin me legalizimet, 2 në pranga

Më të fundit


Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës kanë vënë në pranga dy persona, të cilët mashtronin njerëzit për legalizimin e pronave të tyre.

Arrestimet janë kryer në kuadër të operacioni të koduar “Impostors”, ku në pranga kanë përfunduar shtetasit:
-B. P., 36 vjeç, lindur në Tiranë;
-O. S., 31 vjeç, banues në Tiranë.


Këto dy persona kanë mashtruar një shtetase duke i marrë një shumë të madhe lekësh për legalizimin e një ndërtimi pa leje dhe për njohjen e një sipërfaqeje trualli. Shuma kapte vlerën e 27 780 euro dhe 985 000 lekë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasve të mësipërm për veprën penale “Mashtrimi”, të parashikuar nga neni 143/3 i Kodit Penal.

Tiranë – Operacion policor i koduar “Impostors”.Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në…

Publiée par Policia e Shtetit sur Jeudi 18 avril 2019Skip to toolbar