Napoli zhyt Interin, zikaltërit rrezikojnë Champions-in!

SPORT


Napoli i ka dhënë një goditje të fortë Interit, duke e mundur me rezultatin 4-1 në San Paolo. Skuadra e Ançelotit ka dominuar takimin e mbrëmjes ndaj zikaltërve, duke tundur plot katër herë rrjetën e tyre.

Ndonëse do duhej të ishte një ndeshje ku Interi do të merrte tre pikët, të cilat e mbanin praktikisht në vendin e tretë në renditje, ka ndodhur e kundërta. Skuadra e Spalletit është dorëzuar që në minutën e 15′ kur Zielinski tundi rrjetën për herë të parë.


Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, teksa në të dytën Mertens dyfishoi për Napolin. Ruiz shënoi dhe dy herë të tjera, duke u siguruar fitoren të tijëve. Nga ana tjetër skuadra e Spalletit vetëm sa ngushtoi diferencat në 4-1 me Icardin afër fundit, me argjentinasin që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Inter i bën punë vetëm fitorja ndaj Empolit javën tjetër, por do të jetë shumë e vështirë pasi edhe Empoli luan për mbijetesë.
Skip to toolbar