Shorti i Championsit, City me fat, Interi gjen Barcelonën, Real Madrid kundër PSG, ja të gjitha grupet

SPORT


Është hedhur pasditen e të enjtes shorti për fazën në grupe të Champions League. Grup ‘ferri’ mund të cilësohet Grupi F, ku do të përballen mes tyre Barcelona, Dortmund, Inter dhe Slavia Praga. Tre skuadrat e para të këtij grupi do të synojnë të kualifikohen për në fazën tjetër, por në fund vetëm dy prej këtyre ekipeve do të shkojnë më tej.

Grup jo i lehtë është dhe Grupi A, ku do të përballen Paris Saint-Germain dhe Real Madrid, ndërsa dy ekipet që plotësojnë katërshen e këtij grupi janë Club Brugge nga Belgjika dhe Galatasaray nga Turqia.


Në Grupin D, Juventus do të përballet me Atletico Madrid, Leverkusen dhe Lokomotiv Mosca, ndërsa kampionët në fuqi të Liverpool, do të përballen me Napolin, Salsburg dhe Gengk në Grupin E.

Në grupin B, Bayern Munich do të ketë kundër Tottenham, Olympiacos dhe Crvena Zvezda. Manchester Cityt i ka buzëqeshur fati, pasi në Grupin C, do të përballet me pretendent jo të vështirë si Shakhtar Donetsk, Dinamo Zagreb dhe Atalanta.

Grupi G do të jetë i përbërë nga Zenit, Benfica, Lyon dhe Leipzig ndërsa në Grupin H, Xhelsea do të përballet me Ajax, Valencina dhe Losc. Para se të hidhej shorti për 32 skuadrat pjesëmarrëse në fazën në grupe të Champions League, janë shpërndarë dhe çmimet për lojtarin më të mirë të sezonit të kaluar në katër pozicione.
Skip to toolbar