Parandalohet tragjedia në Korçë, një i arrestuar

Më të fundit


Policia e Korçës ka mundur të parandalojë një ngjarje të rëndë, duke arrestuar një person në flagrancë për kanosje me armë.

Policia ka reaguar pas marrjes së njoftimin se një konflikt i ashpër po ndodhte mes ty shtetasve M.I., 19 vjeç dhe një 38 vjeçari, duke ndërhyrë në kohë dhe shmangur një tragjedi.


“Në vijim të veprimeve të tjera proceduriale, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit M.I, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë automatike, me 3 krehra fishekësh, si edhe 817 copë fishekë luftarake, të cilat i posedonte pa leje.” – ka njoftuar policia.

Policia ka arrestuar 19 vjeçarin nën akuzën për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve e municionit”.
Skip to toolbar